NN LOGO
      NORTHERN NAVIGATORS
      Limited District event at
      Watergate Park + Washingwell Woods
      Sunday, 21st January 2007 

KEY: m - control missed, f - controls found, w - control wrong

SLIDE SHOW from Washingwell event, courtesy of Bob Johnson.
Go to splits index
Return to NN home page
								
ORANGE - 3.1km, 30m, 8 controls			
1. Leah Vigars		W21	ind	26:36
2. Alan Morgan		M75	NN	31:24
3. Chris Arundel		M12	ind	32:15
4. Barnaby Warren		M10	NN	37:57	
5. Alex Crosby		W12	NATO	40:17	
6. Joe Roper		M12	ind	42:24	
7. Rachel Johnson		W12	ind	43:16	
     -------------------- colour line --------------------
8. Nathan Page		M12	ind	43:17	
9. Joshua Boyles		M10	NATO	45:11	
10. Robbie Wright		M14	NATO	48:21	
11. Gregory Saul		M7	ind	59:49	
12. Brooke Bentham		W11	NATO	64:45	
disqualified / retired
    Susan Riddle		W40	NATO	43:42	DSQ m055
    Eileen Morgan		W70	NN	54:45	DSQ m147

LIGHT GREEN - 3.8km, 80m, 10 controls				
1. Q Crow			M45	NATO	31:10	
2. Karen Maxwell		W12	RR	35:28	
3. Simon Walton		M14	CLOK	36:50	
4. Kerstin Leslie		W20	UDOC	39:27	
5. Mr Parker		M40	ind	39:51	
6. Debby Warren		W40	NN	40:08	
7. Kevin Vigars		M40	ind	41:58	
8. Michael Thompson		M35	NN	42:38	
9. Christopher Iredale		M14	NATO	45:40	
10. Jonathan Lakey		M12	NATO	51:21
    -------------------- colour line --------------------
11. Helen Rafferty		W60	NATO	52:11
12. Eileen Bedwell		W75	CLOK	52:22
13. Annette Egan		W50	NATO	54:16
14. David Addison		M50	NN	56:23
15. John Bedwell		M75	CLOK	61:04
16. Brian Byrne		M12	ind	64:57
17. Norman Harris		M65	NN	65:37
18. Pamela Carr		W50	ind	79:47
19. Tom Tinsley		M45	ind	84:20
20. Veronica Miller		W21	NATO	91:23

GREEN - 5.0km, 110m, 14 controls				
1. Thomas Billam		M21	NOC	39:07	
2. Sarah Hutton		W21	SROC	40:31	
3. James Cullen		M21	UDOC	46:08
4. Adrian Barnes		M55	NATO	46:48
5. Kirstin Maxwell		W14	RR	48:34
6. Jeremy Lakey		M45	NATO	50:09
7. Sheila Sprot		W55	NATO	52:35
8. Mark Tarrant		M20	UDOC	52:36
9. Ray Barnes		M50	NOC	52:54
10. Peter Slater		M55	ind	53:31
11. Eileen Maxwell		W40	RR	57:14
12. Tim Field		M40	LOC	58:13
13. Dick Whitworth		M65	BL	58:37
    -------------------- colour line --------------------
14. Patricia Davies		W50	NATO	63:16
15. Neil McMillan		M21	ELO	65:48
16. Juliet Bentley		W35	SROC	67:00
17. Walter Wright		M65	NATO	68:28
18. Dave fordyce		M50	BAOC	72:47
19. Angela Whitworth		W60	BL	78:13	
20. Anthony Mordue		M50	NATO	79:03	
21. Michael Hudson		M65	ind	94:21	
disqualified / retired
    Julian Warren		M40	NN	43:13	DSQ m111
    Oliver Wright		M10	NATO	75:00	DSQ 250 for 144

BLUE - 6.2km, 170m, 18 controls								
1. Tom Bray		M20	SN	37:22					
2. Elizabeth Bridge		W21	UDOC	42:21					
3. Patrick Smyth		M45	NATO	42:26					
4. Richard bean		M21	UDOC	46:02					
5. Ian Maxwell		M45	RR	46:26					
6. Ben Smith		M21	UDOC	47:03					
7. Christopher Bradford	M55	NATO	52:38					
8. Bob Cooper		M60	NN	56:16					
9. Dylan Thompson		M35	5 RRF	59:48					
10. Neil Sprot		M50	NATO	60:00					
11. Roy McGregor		M40	SROC	60:47					
12. Jane Malley		W45	NATO	61:28					
13. Martin Adamson		M60	CLOK	65:29					
    -------------------- colour line --------------------
14. Frank Major		M60	NN	66:36					
15. Willard Wright		M40	NATO	67:04	
16. Adrian Ledger		M40	NATO	67:38	
17. Paul Mcconnell		M21	5 RRF	67:49	
18. Andrew Nicoll		M65	NATO	67:58	
19. Hannah Parkinson	W21	UDOC	69:12	
20. Fred Miller		M55	NATO	74:24	
21. David Floyd		M45	NATO	76:06	
22. Karen Blackburn		W60	BL	84:28	
23. Alan Craft		M60	NATO	97:45	
24. Alan Fortune		M60	NATO	105:14	
disqualified / retired
    David Smyth		M16	NATO	dnf		
    Alexander Machin		M20	SOS	53:21	DSQ m047


Organiser / planners comments - Dave Caudwell
To Follow

NEOA Colour Award Scheme
Members of NEOA may purchase the relevant colour badge on completion of three events,
finishing above the colour line (one may be from outside the NEOA area).
For further details, contact : Margaret Crosby, tel: 01670 736242 

Go to splits index
Return to NN home page

Comments on these results to Rob McKenna 

Return to NN home page